Штраф 125,190 грн — суд на стороні Держпраці

Відтепер у інспекторів праці більше прав, яких?

Другий апеляційний адміністративний суд міста Харків визнав правомірною постанову Управління Держпраці у Сумській області про накладення на ФОП штрафної санкції за порушення трудового законодавства. З водіями в обов’язковому порядку необхідно укладати трудовий договір.

Основним видом діяльності ФОП є «Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення». А саме, мова йде про здійснення нерегулярних міжміських пасажирських перевезень. Право на таку діяльність суб’єкту господарювання надає наявність відповідної ліцензії. Однією із умов такої ліцензії є виконання робіт безпосередньо самим підприємцем або укладення трудового договору з найманими працівниками, що працюють на посаді водія. Утім підприємець знехтував порядком оформлення трудових відносин.

Штраф 125,190 грн — суд на стороні Держпраці

Інспекційне відвідування здійснили інспектори праці Держпраці на підставі аналізу отриманого від Управління Трансбезпеки у Сумській області листа з інформацією про ймовірний факт використання неоформленої праці зазначеним суб’єктом підприємницької діяльності.

За результатами інспекційного відвідування складено акт, яким засвідчено порушення ФОП вимог частини 1 та 3 статті 24 КЗпП України. Підприємець допустив до роботи працівника без укладення трудового договору, оформленого наказом власника та без повідомлення ДФС про прийняття водія на роботу.

Підприємцю внесли припис, а також уповноважена посадова особа Управління Держпраці у Сумській області винесла постанову про накладення штрафу за порушення законодавства. Відповідно до пункту 29 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 заходи притягнення об’єкта відвідування до відповідальності за використання неоформленої праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування. Через невдоволеність та не визнання своєї провини ФОП звернувся до суду з позовною заявою про визнання постанови Держпраці неправомірною.

Другий апеляційний адміністративний суд визнав постанова Держпраці правомірною. Тож, наразі підприємець повинен сплатити до державного бюджету штраф.

За матеріалами Держпраці у Сумській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення в декретній відпустці

Звільнення в декретній відпустці: чи можна провести? Якщо можна, то які виплати потрібно здійснити? У статті знайдете відповіді на ці запитання
90392

Перевірки Держпраці 2024

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряльники? Із порадами експерта знатимете, як поводитися під час несподіваного інспекційного відвідування. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки
41105

Перевірки Держпраці 2020

Серед перевірок держорганів часто найбільше занепокоєння у бізнесу викликає навіть не ДПС, а Держпраці. Штрафи значні, а роботодавці все одно часто приховують трудові відносини із працівниками. Підготуватися до перевірки рекомендуємо навіть тим, хто впевнений, що трудового законодавства він не порушив. Нещодавно змінився не лише порядок, за яким контролери інспектують підприємства, а й розміри штрафів.
28570

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді