Із 2023 року акціонерні товариства діятимуть за новим законом

Опублікували закон про акціонерні товариства, у відповідність із яким вони зобов’язані привести свою діяльність до 31.12.2023.

Розробили нову редакцію Закону про акціонерні товариства

Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»

20.08.2022 у Голосі України № 171 опублікували Закон «Про акціонерні товариства» від 27.07.2022 № 2465-IX, який визначає порядок створення, діяльності, припинення та виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів.

Закон, зокрема:

  • упроваджує однорівневу систему корпоративного управління;
  • дозволяє проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування;
  • підвищує відповідальність посадових осіб акціонерного товариства;
  • спрощує процеси злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення товариства;
  • визначає прийняття рішення про облік часток в обліковій системі, що веде Центральний депозитарій цінних паперів;
  • застосовує вимоги європейських директив MiFID II та Capital Requirements Directive (CRD) щодо корпоративного управління до інвестиційних фірм в Україні.

Крім цього, відповідні зміни вносять до Цивільного, Господарського, Кримінального процесуального кодексів України, законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про депозитарну систему в Україні» та низки інших законодавчих актів України.

Закон набере чинності з 01.01.2023, крім окремих норм, які будуть чинні з 01.01.2024:

  • статей 36—55 — щодо проведення електронних загальних зборів і функціонування авторизованої е-системи.
  • підпункту 20 пункту 3 розділу «Прикінцеві та перехідні положення».

Акціонерні товариства зобов’язані привести свою діяльність, зокрема статути та внутрішні положення, у відповідність із цим законом до 31.12.2023.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація збору за місця для паркування транспортних засобів: зразок

Хто сплачує збір за місця для паркування транспортних засобів, як розрахувати збір за місця для паркування транспортних засобів та його розмір, терміни декларування та сплати збору, розрахунок суми податкової пільги зі збору за місця для паркування, порядок заповнення декларації збору за місця для паркування зі зразками заповнення – у консультації
699

Неможливість виконувати податкові обов’язки – як підтвердити

Як підвередити неможливість виконувати свої податкові обов’язки під час війни, аби не було штрафів за невчасне декларування та несплату податків? Від Мінфіну вже вийшов відповідний Порядок. У статті розглянемо, які підстави він надає; які заяви, повідомлення та підтверджуючі документи для цього потрібні; коли та як їх подавати
17625

День бухгалтера та аудитора в 2024 році

Уже цього місяця, 16 липня, ми відзначатимемо День бухгалтера 2024. Часу обмаль, тому ми зібрали для вас, любі бухгалтери, шість ідей, як святкувати День бухгалтера в Україні в піднесеному настрої та з користю
31358

Бухгалтерія СТО: документація, оплата праці, облік

Попри скрутні часи суб’єкти господарювання продовжують розширювати свій бізнес. Для підприємців залишається актуальним відкриття станції з технічного обслуговування та ремонту авто (СТО). Як розпочати й обліковувати таку діяльність — у статті
70

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді