Чи можна результати атестації робочого місця поширити на аналогічні робочі місця

Атестація робочих місць за умовами праці

Аналогічні робочі місця — це робочі місця, на яких умови і характер праці аналогічні за всіма показниками умов праці, а саме:

  • професії (посади) одного найменування;
  • одні і ті самі професійні обов’язки виконують під час ведення однотипного технологічного процесу в однаковому режимі роботи;
  • використовують однотипне виробниче обладнання, інструменти, матеріали і сировину;
  • однотипна система вентиляції, опалення та освітлення;
  • однаковий набір шкідливих факторів виробничого середовища та трудового процесу (одного класу і ступеня шкідливості);
  • однакова забезпеченість засобами індивідуального захисту тощо.

Як організувати віддалене робоче місце бухгалтеру

Чи можна результати атестації робочого місця поширити на аналогічні робочі місця

За наявності на робочих місцях перелічених показників умов та характеру праці їх можливо віднести до аналогічних робочих місць.

Остаточне рішення про наявність аналогічних робочих місць приймають лише після того, як на кожному з цих місць проведуть інструментальні дослідження. Лише за ними атестаційна комісія може стверджувати, що шкідливі виробничі фактори, важкість і напруженість праці на відповідних робочих місцях належать до одного класу й одного ступеня.

Неможливо поширити результати атестації одного робочого місця за умовами праці на всі аналогічні робочі місця без проведених інструментальних досліджень на кожному з цих місць.

На групу аналогічних робочих місць можна скласти одну Карту умов праці. Але якщо умови і характер праці на робочих місцях, на яких уже проведено атестацію, аналогічні за всіма показниками умов праці.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці працівникам медзакладів

Лікарі та працівники медзакладів, коли допомагають іншим, часто самі наражаються на небезпеку – шкідливі умови праці впливають на їхнє здоров'я. Через підвищений ризик для них має бути певна надбавка за шкідливі умови праці. Розглянемо, як проводити розрахунок доплати за шкідливі умови праці
32486

Коли та як вносити зміни до облікової політики ЗОЗ

Перезатвердьте облікову політику вашого медзакладу на початку року, але лише якщо маєте для цього передумови. Які саме — підкаже стаття. Також отримаєте інструкції, якими документами унести зміни до облікової політики та як ці зміни облікувати. Для приватних ЗОЗ підготували інструкцію, чи уточнювати податок на прибуток. За чеклістом перевірите свою політику на відповідність базовим вимогам. А хто ще не має нашого актуалізованого зразка — скачає
16497

Як організувати роботу ЗОЗ під час повітряної тривоги

Наприклад, що робити хірургу, коли лунає повітряна тривога, а він щойно розпочав операцію? Що робити в цей час медперсоналу, який приймає пологи? Як діяти лікарю, який надає невідкладну допомогу? Як по декілька разів на день евакуювати пацієнтів відділення травматології? А хворих реанімації? Розберімося, як організувати роботу.
552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді