У лютому запрацює Урядова програма «Доступні кредити» для мікро- та малого бізнесу

Дисконтуємо ВСЕ: Мінфін «узаконив» жах усіх бухгалтерів

Уряд готує до запуску програму з підтримки мікро- та малого підприємництва. Запуск — 01.02.2020, проте заявки прийматимуть уже незабаром.

Суть програми — стимулювати появу нових підприємців та заохотити повертатися наших заробітчан додому й відкривати бізнес в Україні.

У лютому запрацює Урядова програма «Доступні кредити» для мікро- та малого бізнесу

Перший етап — це доступне кредитування.

Обсяг кредиту — 1,5 млн грн на 5 років:

  • 5% річних — якщо виручка до 25 млн грн і створюють мінімум 2 робочих місця;
  • 7% річних — для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставку знизять на 0,5%);
  • 9% річних — для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Для участі потрібно мати:

  • бізнес-план;
  • позитивну фінансово-кредитну репутацію;
  • платіжну дисципліну.

Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а чинний бізнес — лише той, що працює мінімум 12 місяців.

Сам учасник інвестує 20% власних коштів від усіх витрат.

Сфери діяльності будь-які: енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги чи будь-які інші послуги.

За матеріалами ДПС


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансовий лізинг: критерії, оподаткування, бухоблік

Фінансовий лізинг у чомусь подібний до банківського кредиту – він дає можливість отримати бажане майно раніше, та виплачувати кошти за нього поступово, але з відсотками. В консультації про фінансовий лізинг, податкові і бухгалтерські критерії фінансового лізингу, оподаткування і бухгалтерський облік у лізингоотримувача
49082

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них – чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість по кредитам і позикам, якщо по них нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
29414

Овердрафт: як одержати й облікувати

У статті експерт пояснить, що таке овердрафт, яка його відмінність від кредиту, як відобразити овердрафт в бухгалтерському обліку та унаочнить це проведенням.
12167

Що вигідніше — взяти автомобіль у лізинг або в кредит

За договором лізингу лізингодавець передає у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майно за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. А об’єктом лізингу може бути нерухоме і рухоме майно, призначене для використання як основні фонди.
5384

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді