Індексація зарплати: Держпраці надало деякі роз’яснення

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У січні 2020 року на підприємстві підвищено заробітну плату працівникам у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати. Чи потрібно проводити у квітні 2020 року індексацію заробітної плати працівникам?

Індексація зарплати: Держпраці надало деякі роз’яснення

Зарплату індексують, якщо величина індекс споживчих цін перевищить поріг індексації, який визначено у розмірі 103%.

Підвищують зарплату у зв’язку з індексацією з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін, який призвів до перевищення встановленого порогу індексації.

Індекс споживчих цін для визначення порогу індексації обчислюють множенням місячних індексів споживчих цін починаючи з лютого 2020 року з місяця, наступного за місяцем підвищення зарплати працівникам.

Відповідно до даних Держстату індекс споживчих цін, який оприлюднений 12.03.2020 за лютий 2020 року становив 99,7%. У зв’язку з тим, що індекс споживчих цін не перевищив величину порогу індексації 103%, підстав дляіндексації зарплати у квітні 2020 року не має.

У березні 2020 року працівниця приступила до роботи після відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Яким чином визначити «базовий» місяць для проведення індексації заробітної плати?

Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки,індекс споживчих цін для індексації обчислюють з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою працівника (п. 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003№ 1078).

За інформацією Управління Держпраці в Хмельницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді