Індексація зарплати: Держпраці надало деякі роз’яснення

У січні 2020 року на підприємстві підвищено заробітну плату працівникам у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати. Чи потрібно проводити у квітні 2020 року індексацію заробітної плати працівникам?

Індексація зарплати: Держпраці надало деякі роз’яснення

Зарплату індексують, якщо величина індекс споживчих цін перевищить поріг індексації, який визначено у розмірі 103%.

Підвищують зарплату у зв’язку з індексацією з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін, який призвів до перевищення встановленого порогу індексації.

Індекс споживчих цін для визначення порогу індексації обчислюють множенням місячних індексів споживчих цін починаючи з лютого 2020 року з місяця, наступного за місяцем підвищення зарплати працівникам.

Відповідно до даних Держстату індекс споживчих цін, який оприлюднений 12.03.2020 за лютий 2020 року становив 99,7%. У зв’язку з тим, що індекс споживчих цін не перевищив величину порогу індексації 103%, підстав дляіндексації зарплати у квітні 2020 року не має.

У березні 2020 року працівниця приступила до роботи після відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Яким чином визначити «базовий» місяць для проведення індексації заробітної плати?

Для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки,індекс споживчих цін для індексації обчислюють з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою працівника (п. 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003№ 1078).

За інформацією Управління Держпраці в Хмельницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді