Рівне винагородження за рівноцінну працю: законопроєкт Мінекономрозвитку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Мінекономрозвитку ініціювало розроблення проєкту Закону України «Про рівне винагородження за рівноцінну працю». Законопроєкт розроблятимуть:

винагородження за рівноцінну працю

Розроблення концепції законопроекту обговорювали 19.05.2021 під час круглого столу, за участю представників сторін соціального діалогу, науково-дослідних установ, а також міжнародних організацій-засновників EPIC.

Учасниками круглого столу обговорили основні проблеми забезпечення гендерної рівності та рівних можливостей для чоловіків та жінок у всіх сферах життя, в т.ч. у сфері праці, а також шляхи законодавчого врегулювання трудових відносин задля забезпечення рівної винагороди за працю рівної цінності.

Керівник департаменту з питань бюджету та оплати праці Остапенко Л.В. презентувала профспілкові пропозиції до Концепції проєкту Закону України «Про рівне винагородження за рівноцінну працю». Акцентували увагу на проблемах нерівності у сфері оплати праці, які впливають на гендерний розрив та потребують законодавчого врегулювання:

  • недостатній рівень мінімальної заробітної плати;
  • занижений розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та низька заробітна плата в галузях бюджетної сфери, де переважну частку зайнятих складають жінки;
  • значні диспропорції в оплаті праці працівників та ТОП-менеджменту підприємств.

В рамках реалізації в Україні принципу рівної оплати за рівноцінну працю запропоновано розглянути питання щодо розробки «дорожньої карти» та коригування індикаторів «Цілей Сталого Розвитку: Україна».

За результатами круглого столу домовилися, що найближчим часом Мінекономрозвитку надасть учасникам заходу свої напрацювання щодо концепції законопроекту для ознайомлення та подальшої спільної роботи над проектом.

За матеріалами ФПУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52415

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді