Подаємо звітність про контрольовані операції за 2023 рік: що врахувати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У поточному році останнім днем подання Звіту про контрольовані операції та повідомлень про участь у міжнародній групі компаній за 2023 звітний рік є 30 вересня 2024 року

Подаємо звітність про контрольовані операції за 2023 рік: що врахувати

ДПС нагадує про наближення граничного терміну для подачі платниками податків звітів про контрольовані операції (далі — Звіт про КО) та повідомлень про участь у міжнародній групі компаній (далі — Повідомлення про МГК).

Починаючи з 2022 звітного року Повідомлення про МГК подають платники, які не тільки здійснювали контрольовані операції (далі – КО) у звітному періоді, а і станом на 31 грудня звітного року були учасниками відповідної міжнародної групи компаній (далі — МГК).

Поряд з цим звертаємо увагу, що Мінфін наказами від 07.12.2023 № 673 та від 09.02.2024 № 58 вніс зміни до:

  • Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну від 18.01.2016 № 8;
  • Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, затвердженого наказом Мінфіну від 14.12.2020 № 764.

У зв’язку із зазначеними змінами ДПС розробила оновлені форми Звіту про КО та Повідомлення про МГК.

Завантажити нові електронні форми Звіту про КО (коди форми J0104707, J0147107, J0147207) та Повідомлення про МГК (код форми J1800103) можете на вебпорталі ДПС.

ДПС також радить перед поданням звітності з трансфертного ціноутворення з метою дотримання порядків їх заповнення переглянути презентаційні матеріали щодо алгоритмів заповнення Звіту про КО та Повідомлення про МГК.

Для цього скористайтесь посиланнями, наведеними в інфографіці (у вигляді QR-кодів).

Окрім того, ДПС проаналізувала подані на сьогодні Звіти про КО (за новою формою) та отримані від платників запити та узагальнила проблемні питання, які виникають при їх заповненні.

Для визначення необхідності проведення самостійного коригування ДПС рекомендує також переглянути проведені як протягом 2023 року, так і попередніх звітних періодів операції щодо їх відповідності принципу «витягнутої руки» та подати уточнюючі розрахунки без застосування штрафних санкцій та пені.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді