НАДС роз’яснило, як оформляти та надсилати кадрові документи в електронному вигляді

До НАДС надходять численні запити, чи можна надсилати кадрові документи (заяви про надання відпусток, переведення, звільнення тощо) в електронному вигляді або різними засобами телекомунікаційного зв’язку та як правильно їх оформляти.

НАДС роз’яснило, що оскільки законодавство не містить визначених форм та обсягів таких заяв, вони можуть бути складені в довільній формі, проте мають містити чітке, однозначне та зрозуміле волевиявлення заявника. Тобто письмові заяви також можна подавати в електронній формі з накладенням кваліфікованих електронних підписів (КЕП).

У разі коли і КЕП недоступний, заяву можна надати в письмовій формі будь-якими засобами телекомунікаційного зв’язку (електронна пошта, WhatsApp, Telegram тощо) без накладання КЕП. У такому випадку відповідну заяву, яку особа написала на папері та підписала власноруч, слід сфотографувати та переслати фотокопію уповноваженій особі органу. Але це, звісно, якщо є така можливість. Якщо ж такої можливості немає, то відповідну заяву надішліть у формі текстового повідомлення, що відповідає наведеним вище критеріям. Як свідчить судова практика, у разі отримання відповідних заяв (повідомлень) працівників в електронній формі, це спонукає роботодавця перевірити справжнє волевиявлення працівника у разі наявності сумнівів щодо такого волевиявлення (постанова Чернівецького апеляційного суду від 04.03.2019 у справі № 725/4244/18).

НАДС нагадало, що ознайомлювати державних службовців із виданими щодо них наказами можна, або вручивши документ особисто, або надіславши поштою, в тому числі з використанням інших засобів телекомунікаційного зв’язку, відповідно до статті 9-1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

Тобто скановану копію наказу доцільно надіслати на електронну пошту державного службовця або фотокопію документа направити в той месенджер, який доступний державному службовцю. Таке ознайомлення фіксують відповідним протоколом.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14095

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
886

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9420

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
105041

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30836

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді