З якої дати відлічують строк використання легкового автомобіля для оподаткування транспортним податком

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше ніж п’ять років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 267.2.1 Податкового кодексу України; ПК).

З якої дати відлічують строк використання легкового автомобіля для оподаткування транспортним податком

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Середньоринкову вартість визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, яку затверджує кабмін, станом на 1 січня податкового (звітного) року на основі марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному вебсайті розміщує перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше ніж п’ять років (включно) та середньоринкова вартість яких перевищує 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. Перелік містить дані щодо таких автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Із 1 квітня 2015 року органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов’язані щомісяця у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати органам контролю відомості, необхідні для розрахунку і справляння транспортного податку з фізичних та юридичних осіб, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форму подання інформації встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Перша реєстрація транспортного засобу — це його реєстрація в Україні уповноваженими державними органами України вперше (пп. 14.1.163 ПК).

Новий транспортний засіб — це транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у т. ч. іноземних, які дають право на його експлуатацію (пп. 14.1.124 ПК).

Транспортні засоби, що використовувалися, — це транспортні засоби, на які уповноважені державні органи, в т. ч. іноземні, видавали реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (пп. 14.1.251 ПК).

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлений постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388.

Якщо на транспортні засоби уповноважені державні органи, в т. ч. іноземні, вже видали реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, їх вважають вживаними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були у вжитку і які ввозять на митну територію України, вважають дату їх першої реєстрації, визначену в реєстраційних документах, що видані уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі.

За відсутності реєстраційних документів першої реєстрації датою початку використання транспортного засобу вважають календарну дату його виготовлення (день, місяць, рік). Коли календарну дату визначити неможливо, такою датою вважають 1 січня року виготовлення, що зазначений у реєстраційних документах.

За інформацією ГУ ДПС у Хмельницькій області


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
624

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
69305

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
161426

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
54285

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді