Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні

Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні. Законопроєкт пропонує на законодавчому рівні закріпити право на ведення господарської діяльності в період воєнного/надзвичайного стану без оформлення дозволу, а шляхом подання декларації до відповідних органів влади.

Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні

Продовжуємо допомагати бухгалтерам у воєнний час

Декларацію можна буде подати:

  • через ЦНАП або онлайн — через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, додаток або портал «Дія»;
  • незалежно від місцезнаходження суб’єкта господарювання та місця провадження господарської діяльності.

Декларація матиме такий самий правовий статус, як ліцензія чи дозвіл, які суб’єкти господарювання одержували за звичайною процедурою у мирний час.

Дозволи та ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуть на час воєнного стану та три місяці після його завершення. Також відтермінували на післявоєнний час необхідність подавати звіти та повідомлення, пов’язані з дозвільними процедурами.

Наразі в Україні уже перевели на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, близько 500 інших публічних послуг для бізнесу. Це роблять для того, щоб:

  • створити максимально зручні умови для ведення бізнесу;
  • допомогти підприємцям відно вити роботу, яку вони призупинили через бойові дії, або розпочати нову власну справу.

За інформацією Мінекономіки


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216795

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
76910

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді