Коли можна подати уточнювальні показники до ліквідаційної прибуткової декларації

Платник податку на прибуток, який подав ліквідаційну декларацію у разі самостійного виявлення помилок за минулі звітні періоди має право уточнити показники до складання ліквідаційного балансу та до початку проведення документальної позапланової перевірки.

Коли можна подати уточнювальні показники до ліквідаційної прибуткової декларації

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Якщо розпочато процедуру припинення юридичної особи або підприємницької діяльності ФОП, ДПС має право провести документальну позапланову перевірку.

Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнювальні податкові декларації до поданих ним раніше податкових декларацій з відповідного податку за звітний період, який перевіряє ДПС (п. 50.2 ПКУ).

Це правило не поширюється на випадки, встановлені абз. 3 п. 50.1 ПКУ.

Отже, платник податку на прибуток, щодо якого з ЄДР отримано повідомлення про прийняття рішення про припинення юрособи та який подав ліквідаційну Податкову декларацію з податку на прибуток у разі самостійного виявлення помилок за минулі звітні періоди має право уточнити показники у раніше поданих деклараціях:

  • до складання ліквідаційного балансу (передавального акта, розподільчого балансу);
  • до початку проведення документальної позапланової перевірки у зв’язку з припиненням платника податків.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає фінансову звітність за 9 місяців

Настає час звітувати за січень-вересень поточного року. Якою має бути фінансова звітність за 9 місяців, кому її подавати та на що звернути увагу, чи виправляти минулі помилки, а також про відповідальність за таку звітність – дізнайтесь у консультації
32688

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
49498

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
752

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
10732

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді