1. Обов'язок коригування фінрезультату до оподаткування на суму 30% вартості товарів, у т. ч. необоротних активів, робіт та послуг придбаних/реалізованих в операціях, які не є контрольованими покладений на платника (пп. 140.5.4 Податкового кодексу України; далі — ПК).
2. Коригування не проводять, якщо платник підтвердив суми доходів (витрат) за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до пункту 39 ПК.
3. Якщо ціна не відповідає принципу «витягнутої руки» при:
- придбанні — є вищою, то коригування здійснюють на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю за принципом «витягнутої руки»;
- реалізації — є нижчою, то коригування здійснюють на розмір різниці між вартістю за принципом «витягнутої руки» та вартістю реалізації.
4. Розрахунок податкових зобов'язань проводять відповідно до ціни (рентабельності), яка дорівнює медіані діапазону (крім випадків проведення самостійного коригування згідно з підпунктом 39.5.4 ПК).
5. Самостійне коригування: максимальне значення при придбанні та мінімальне значення при реалізації. За результатами перевірки відповідне коригування здійснюють до медіани діапазону цін (рентабельності).
За інформацією ДПС у Львівській області
Прибутківці-квартальники вчергове мають зосередитись на складанні та поданні декларації з прибутку. Про основні правила подання декларації за три квартали 2024 року поговоримо на вебінарі. Залишайте свої запитання в опитувальнику — ми обов’язково допоможемо з ними розібратися