Звіт про підзвітні рахунки тепер подавайте через Е-кабінет

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Для подання підзвітними фінансовими установами звітності CRS оновили функціонал ІКС «Електронний кабінет» та додали новий розділ «Звіти CRS»

Порядок взяття на облік та зняття з обліку підзвітних фінустанов: проєкт Мінфіну

Зразки документів про відрядження

На виконання Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS)) розпочалася кампанія з подання Підзвітними Фінансовими Установами (далі – ПФУ) звітності CRS.

Звіти формують та подають з дотриманням вимог «Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки», затвердженого наказом Мінфіну від 25.09.2023 № 516 (далі – Порядок).

Звіт подає ПФУ щороку, в термін до 01 липня року, що настає за звітним.

Першим звітним періодом для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS є період, що розпочинається 01.07.2023 та завершується 31.12.2023 (ч. 1 пп. 53-1.1 п. 53-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі - ПК).

З метою організації процесу подачі звітів ДПС оновили функціонал ІКС «Електронний кабінет» та додали новий розділ «Звіти CRS».

Щоб подати до ДПС звіт про підзвітні рахунки ПФУ:

  • завантажує сформований, відповідно до вимог Порядку, Звіт CRS у форматі XML;
  • підписує завантажений звіт кваліфікованим електронним підписом керівника ПФУ або уповноваженою особою;
  • відправляє звіт до ДПС.

За результатами обробки отриманого звіту ПФУ отримає відповідні повідомлення (квитанції), що міститимуть інформацію про прийняття звіту або про його відхилення.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274897

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310753

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138180

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді