Відрядження-2024: добові, положення, підтвердні документи
На виконання Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS)) розпочалася кампанія з подання Підзвітними Фінансовими Установами (далі – ПФУ) звітності CRS.
Звіти формують та подають з дотриманням вимог «Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки», затвердженого наказом Мінфіну від 25.09.2023 № 516 (далі – Порядок).
Звіт подає ПФУ щороку, в термін до 01 липня року, що настає за звітним.
Першим звітним періодом для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS є період, що розпочинається 01.07.2023 та завершується 31.12.2023 (ч. 1 пп. 53-1.1 п. 53-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі - ПК).
З метою організації процесу подачі звітів ДПС оновили функціонал ІКС «Електронний кабінет» та додали новий розділ «Звіти CRS».
Щоб подати до ДПС звіт про підзвітні рахунки ПФУ:
- завантажує сформований, відповідно до вимог Порядку, Звіт CRS у форматі XML;
- підписує завантажений звіт кваліфікованим електронним підписом керівника ПФУ або уповноваженою особою;
- відправляє звіт до ДПС.
За результатами обробки отриманого звіту ПФУ отримає відповідні повідомлення (квитанції), що міститимуть інформацію про прийняття звіту або про його відхилення.
- Оприлюднення річної фінзвітності разом з аудиторським висновком
- Як заповнити Баланс (Звіт про фінансовий стан) за формою № 1
- Як заповнити Звіт про фінансові результати за формою № 2
- Як скласти і заповнити Звіт про рух грошових коштів
- Як скласти Звіт про власний капітал
- Примітки до фінансової звітності: хто складає та як заповнити
- Яких помилок уникати під час складання фінзвітності