Звіт про підзвітні рахунки тепер подавайте через Е-кабінет

Для подання підзвітними фінансовими установами звітності CRS оновили функціонал ІКС «Електронний кабінет» та додали новий розділ «Звіти CRS»

Порядок взяття на облік та зняття з обліку підзвітних фінустанов: проєкт Мінфіну

Зразки документів про відрядження

На виконання Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS)) розпочалася кампанія з подання Підзвітними Фінансовими Установами (далі – ПФУ) звітності CRS.

Звіти формують та подають з дотриманням вимог «Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки», затвердженого наказом Мінфіну від 25.09.2023 № 516 (далі – Порядок).

Звіт подає ПФУ щороку, в термін до 01 липня року, що настає за звітним.

Першим звітним періодом для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS є період, що розпочинається 01.07.2023 та завершується 31.12.2023 (ч. 1 пп. 53-1.1 п. 53-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі - ПК).

З метою організації процесу подачі звітів ДПС оновили функціонал ІКС «Електронний кабінет» та додали новий розділ «Звіти CRS».

Щоб подати до ДПС звіт про підзвітні рахунки ПФУ:

  • завантажує сформований, відповідно до вимог Порядку, Звіт CRS у форматі XML;
  • підписує завантажений звіт кваліфікованим електронним підписом керівника ПФУ або уповноваженою особою;
  • відправляє звіт до ДПС.

За результатами обробки отриманого звіту ПФУ отримає відповідні повідомлення (квитанції), що міститимуть інформацію про прийняття звіту або про його відхилення.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді