З 1 січня 2025 року змінились штрафи за порушення вимог трансфертного ціноутворення

Із 1 січня 2025 року збільшився розмір штрафу за неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

З 1 січня 2025 року змінились штрафи за порушення вимог трансфертного ціноутворення

Нагадуємо, що Законом України від 04.12.2024 № 4112-ІХ внесли зміни до Податкового кодексу України (ПК) та деяких законів України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях.

Так, з 1 січня 2025 року збільшений розмір штрафу в разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Він складає 100 розмірів (було 50) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 7 п. 120.3 ПК).

Змінили підхід у визначенні розміру штрафу в разі несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту. Штраф в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту, але не більше суми, що дорівнює одному з двох значень, що є меншим за розміром, — або 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, або 0,5% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції (абз. 8 п. 120.6 ПК).

Подаємо уточнюючий Звіт про КІК: правила, помилки, штрафи

Зменшили розмір штрафу в разі несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Штраф у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 50 розмірів (було 100) прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (абз. 8 п. 120.6 ПК).

Окрім того, Законом України від 04.12.2024 № 4113-ІХ внесли зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. А саме змінили підхід у застосуванні санкцій за порушення, пов’язані з поданням звіту про контрольовані іноземні компанії, вчинені в період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан припинять або скасують.

За умови виконання контролюючою особою обов'язків, передбачених статтею 39-2 ПК протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану — штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим — восьмим пункту 120.7 ПК не застосовують (абз. 1—4 п. 72 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

За інформацією ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
58473

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
13085

Трансфертне ціноутворення в Україні

Трансфертне ціноутворення – це взаємопов’язані теми, які стосуються тих підприємств, які мають операції з нерезидентами на значні суми, особливо з країнами, які мають статус офшорів. Коли й який із наявних п’яти методів трансфертного ціноутворення використовувати, їхні переваги і недоліки, особливості сировинних контрольованих операцій, пропорційне коригування, а також практика податкових перевірок трансфертного ціноутворення – в огляді
37163

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
684

Які податки сплачують резиденти Дія Сіті

У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників
41936

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді