Керівник перебуває на ТОТ або мобілізований, а строк чинності КЕП закінчився: як подати податкову звітність в електронному вигляді

147

Запитання

Яким чином особа, яка виконує обов’язки керівника (має право підпису згідно даних ЄДР), може подати податкову звітність в електронному вигляді, якщо керівник, який зазначений в ЄДР, мобілізований або перебуває на тимчасово окупованій території та закінчився строк чинності КЕП (УЕП) керівника та внесення змін в ЄДР про нового керівника немає можливості?

Відповідь

Інформацію про зміну керівника юрособи може провести контролюючий орган на підставі відповідних відомостей, отриманих з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

Разом з тим, під час внесення до ЄДР відомостей про керівника юрособи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юрособи, можуть вноситись дані про наявність обмежень щодо представництва юрособи.

Працівник повернувся до роботи після військової служби: відпустки, лікарняні, пільги

Наприклад, «опис обмежень» може містити дані про тимчасове зупинення дії трудового договору з керівником до закінчення терміну (строку) перебування на військовій службі у зв’язку з призовом за мобілізацією та тимчасове покладення обов’язків керівника на іншу особу.

У такому випадку та оскільки відомості стосовно «опису обмежень» керівника юрособи у порядку інформаційної взаємодії не надходять з ЄДР до ДПС, дані про керівника можуть змінити на особу, яка згідно з «описом обмежень» в ЄДР тимчасово виконує обов’язки керівника, за зверненням платника до податкового органу за основним місцем обліку. 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5253

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018