Які документи необхідні для отримання ліцензії на право зберігання пального лише для власних потреб з 01.01.2025
Запитання
Які документи та до якого контролюючого органу необхідно подати для отримання ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки з 01.01.2025?
Відповідь
Ліцензії на право зберігання пального надаються та їхня дія припиняється органами ліцензування — територіальними органами ДПС (ст. 41 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX; далі — Закон № 3817).
Ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки надає в автоматичному режимі центральна ДПС. А дію таких ліцензій припиняють територіальні органи ДПС.
Для отримання ліцензії суб’єкт господарювання подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у паперовій або електронній формі (далі — Заява).
Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки у заяві про отримання ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки зазначають про використання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки і наводять такі відомості:
- для стаціонарних резервуарів — загальна місткість і їх фактичне місцезнаходження;
- для нестаціонарних ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно):
- для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари до 500 літрів включно — про їх наявність, без зазначення загальної кількості таких ємностей, та про їх фактичне місцезнаходження;
- для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна — місткість кожної ємності та загальна місткість ємностей, без зазначення їх фактичного місцезнаходження.
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням
Перший платіж за ліцензії на право, зокрема, зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки здійснюється до отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (ст. 53 Закону № 3817).
Крім того, ліцензії на право, зокрема зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки можуть надаватися в автоматичному режимі у разі дотримання суб’єктом господарювання умов, визначених статтею 47 Закону № 3817.
Для отримання в автоматичному режимі ліцензії суб’єкт господарювання подає Заяву до центральної ДПС, через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або в електронній формі у порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.