Який документ підтверджує міжнародний статус автоперевезення пасажирів для застосування нульової ставки ПДВ

18
Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Яким єдиним міжнародним перевізним документом підтверджується те, що перевезення пасажирів автомобільним транспортом є міжнародним, з метою застосування нульової ставки ПДВ для послуг з міжнародних перевезень пасажирів?

Відповідь

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом (пп. «е» п. 185.1 Податкового кодексу України; ПК).

Операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковують за нульовою ставкою (пп. «а» пп. 195.1.3 ПК).

Для цілей підпункту «а» підпункту 195.1.3 ПК перевезення вважають міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Державні компетентні органи в галузі автомобільного транспорту розробляють єдині форми квитка, багажної квитанції та формуляру, що затверджують державні компетентні органи в галузі транспорту держав, територіями яких здійснюється перевезення (п. 2 ст. 2 Конвенції про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і багажу від 09.10.1997).

При перевезенні пасажирів перевізник зобов’язаний видати індивідуальний чи колективний квиток згідно зі статтею 5 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення пасажирів і багажу (КАПП) від 01.03.1973.

Тобто під єдиним міжнародним перевізним документом мається на увазі те, що такий документ є взаємно визнаний договірними сторонами. При перевезенні автомобільним транспортом пасажирів таким документом може бути квиток на міжнародне перевезення.

Разом з тим, оскільки компетентним органом при здійсненні операцій з перевезення є Міністерство інфраструктури України, то з метою визначення єдиного міжнародного перевізного документа при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом слід звернутися до зазначеного міністерства.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна (ТТН) 2025

Правильно оформите товарно-транспортну накладну — знизите ризики під час податкової перевірки. Розбираємо, коли обов’язкова виписка ТТН, як її заповнити, подаємо приклад нової товарно транспортної накладної, що почала діяти у 2025 році
413244

Подорожній лист: як скласти

Списати паливо без підтвердження його господарського використання можна далеко не всім. Про подорожній лист та його роль в документальному оформленні списання пального. Як його скласти, що він має містити, як заповнити подорожній лист легкового та вантажного автомобіля, подорожній лист на електромобіль — у коментарі
175541

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
75900

Звіт про перевезення автомобільним транспортом вантажів (форма № 31-авто (квартальна))

Якою формою користуватися юрособам та їх відокремленим підрозділам, при поданні статзвіту № 31-авто (квартальна) у 2025 році, яке роз’яснення Держстату допоможе з її заповненням та в які терміни необхідно подати звіт ― дізнайтеся в огляді
3995

Декларація збору за місця для паркування транспортних засобів: зразок

Хто сплачує збір за місця для паркування транспортних засобів, як розрахувати збір за місця для паркування транспортних засобів та його розмір, терміни декларування та сплати збору, розрахунок суми податкової пільги зі збору за місця для паркування, порядок заповнення декларації збору за місця для паркування зі зразками заповнення – у консультації
5059