Чи придбавати ліцензію, якщо пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо
Запитання
Чи необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального якщо таке пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо, та наявність яких інших ємностей передбачає обов’язковість отримання ліцензії на зберігання пального?
Відповідь
Зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб’єкти господарювання (далі – СГ) отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального (ч. 1 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», далі — Закон 481).
Скільки коштуватиме ліцензія за діяльність з пальним або її відсутність
СГ отримують ліцензії на право зберігання пального на місце (територію), що використовується для зберігання пального.
Закон № 481 не встановлює вимог щодо видів, місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, що використовуються для такого зберігання.
Ліцензію на право зберігання пального не отримують на місця зберігання пального, що використовують (ст. 15 Закону № 481):
- підприємства, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевою бюджету;
- підприємства, установи та організації системи державною резерву;
- суб’єкти господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі.
СГ мають право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Інших винятків щодо отримання СГ ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.
ЗІР, категорія 115.05