Чи застосовують норми міжнародних договорів при виплаті фрахту
Запитання
Чи застосовують норми міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів у вигляді фрахту?
Відповідь
Особливості оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначені пунктом 141.4 Податкового кодексу України (ПК).
Суму фрахту, що сплачує нерезиденту резидент, у тому числі ФОП, ФОП-незалежник, або юрособи-спрощенці чи ФОП – спрощенці, або інший нерезидент, який провадить госпдіяльність через постійне представництво за договорами фрахту на підставі підпункту 141.4.4 ПК оподатковують за ставкою 6% у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.
Якщо положеннями чинних міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюють виплати доходів (у тому числі у вигляді фрахту), передбачені інші ставки оподаткування, то застосовують норми міжнародних договорів.
Для звільнення/зменшення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України особі (податковому агенту), яка виплачує доходи, нерезидент подає:
- довідку або її нотаріально засвідчену копію, яка підтверджує, що він є резидентом країни, з якою укладений міжнародний договір України
- інші документи, якщо це передбачають міжнародні договори України (п. 103.4 ПК).
Юрособа на загальній системі застосовує податкові різниці, має кредит на обладнання за програмою «Доступні кредити 5–7–9», за якою Фонд розвитку підприємництва компенсує частину відсотків за кредитом. Чи потрібно показувати компенсовані відсотки в додатку РІ до квартальної/піврічної прибуткової декларації?