Спирт отримали до зміни ставок акцизного податку, а реалізували вироблений алкоголь після: що з податком

662

Запитання

Як виробникам алкогольних напоїв сплачувати акцизний податок і відображати його в декларації, якщо спирт отримали до зміни ставок акцизного податку, а реалізували вироблені алкогольні напої після зміни ставок?

Відповідь

Найкращий помічник для вас: система Експертус Головбух

База оподаткування готової алкогольної продукції — зокрема, об’єм і кількість реалізованої продукції (п. 214.4 Податкового кодексу України (ПК).

Дата виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів, вироблених на митній території України, — дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей подальшого використання (п. 216.1 ПК).

У статті 225 ПК визначено механізм гарантування сплати акцизного податку з готової спиртової продукції: сплата податку до отримання спирту або за векселем у терміни, встановлені у такому векселі, з урахуванням чинних ставок акцизного податку на момент отримання спирту. Надалі таку суму податкового зобов’язання з акцизного податку можна скоригувати за обсягами:

  • фактично отриманого спирту;
  • експортних операцій готової продукції;
  • понесених фактичних втрат (у межах норм) спирту та готової продукції;
  • у разі зміни розміру ставки акцизного податку на дату реалізації готової продукції.

Якщо виробник реалізує готову продукцію після зміни розміру ставок акцизного податку, залишки готової спиртовмісної продукції та продукцію, вироблену із залишків спирту, спиртової суміші, які утворилися до змін розміру ставок, — акцизний податок обчислює за обсягами реалізації такої продукції та ставок акцизного податку, чинних на момент реалізації незалежно від стану погашення податкового векселя.

Форму декларації акцизного податку (даліДекларація) і Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі — Порядок № 14) затверджено наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 14.

Виробники алкогольних напоїв, які отримують спирт етиловий неденатурований для перероблення на алкогольні напої, заповнюють:

  • Розділ А «Податкові зобов’язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше»;
  • додаток 3 до «Розрахунок суми акцизного податку з алкогольних напоїв до Декларації (далі — Додаток 3).

У графах з 1 до 7 та 9 Додатка 3 декларують обороти, які фактично відбулися у звітному періоді, з урахуванням чинних у цей період ставок акцизного податку.

Частину суми акцизного податку, обчислену у зв’язку зі зміною ставок, визначають у графі 12 як різницю між чинною ставкою та ставкою, яка діяла на момент отримання спирту для виробництва відповідної продукції. Таку суму:

  • ураховують за обчислення суми акцизного податку до сплати у графі 16 (гр. 10 — гр. 11 (+ або —) гр. 12 — гр. 13 — гр. 14 + гр. 15, де графа 12 — сума акцизного податку, обчислена у зв’язку зі зміною ставок акцизного податку, на яку зменшується або збільшується сума акцизного податку);
  • переносять до розділу А Декларації.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
51068

Податкові зміни 2024: нове за Законом № 3603

Депутати внесли зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків, оподаткування та аудиторської діяльності. Деякі з нововведень діють уже з 16.03.2024. Експерти системи «Експертус Головбух» розглянули основні новації щодо податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизу та єдиного податку
13944

Акцизна накладна 2024

Акциз, САРП/ЄРАН, електронні сервіси, акцизні склади — все, що пов’язано з реалізацією пального давно увійшло в бухгалтерське життя. Про заповнення акцизної накладної, порядок складання акцизних накладних розповімо в огляді. Не забудемо й про зразки заповнення
53243

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
83681

Декларація з акцизного податку 2024

У статті знайдете бланк оновленої форми акцизної декларації, а також роз’яснення, які допоможуть вам відзвітувати без помилок
83129