Ремонт товарів, які пошкодили через ракетну атаку: облік та оподаткування
Запитання
Плануємо відремонтувати товари, пошкоджені під час ракетної атаки. Чи потрібно уцінити товари перед ремонтом? Як це задокументувати та показати в бухобліку? Які податкові наслідки матиме операція?
Відповідь
Не уцінюйте товари перед ремонтом. Витрати на ремонт пошкоджених товарів включіть до інших витрат звичайної діяльності. Компенсувальні ПДВ-зобов’язання не нараховуйте.
Законодавство не вимагає коригувати вартість частково зіпсованих товарів . У бухобліку первісна вартість запасів не змінюється, за винятком переоцінки їхньої вартості та інших випадків, що передбачає НП(С)БО 9 «Запаси» (п. 15 НП(С)БО 9).
Первісну вартість запасів уцінюють до рівня чистої вартості реалізації, якщо на дату балансу їхня ціна знизилася або вони зіпсувалися, застаріли чи іншим чином втратили первісно очікувану економічну вигоду (п. 25 НП(С)БО 9).
Проведіть уцінку відремонтованих товарів, як того вимагає пункт 25 НП(С)БО, якщо згодом на дату балансу з тих чи тих причин їх важко буде реалізувати, а їхня чиста вартість реалізації виявиться нижчою за первісну вартість після ремонту.
Повна відповідь та приклад бухпроведень в системі «Експертус Головбух»