Ремонт товарів, які пошкодили через ракетну атаку: облік та оподаткування

573
Автор
керівник експертної групи Експертус Головбух

Запитання

Плануємо відремонтувати товари, пошкоджені під час ракетної атаки. Чи потрібно уцінити товари перед ремонтом? Як це задокументувати та показати в бухобліку? Які податкові наслідки матиме операція?

Відповідь

Не уцінюйте товари перед ремонтом. Витрати на ремонт пошкоджених товарів включіть до інших витрат звичайної діяльності. Компенсувальні ПДВ-зобов’язання не нараховуйте.

Законодавство не вимагає коригувати вартість частково зіпсованих товарів . У бухобліку первісна вартість запасів не змінюється, за винятком переоцінки їхньої вартості та інших випадків, що передбачає НП(С)БО 9 «Запаси» (п. 15 НП(С)БО 9).

Первісну вартість запасів уцінюють до рівня чистої вартості реалізації, якщо на дату балансу їхня ціна знизилася або вони зіпсувалися, застаріли чи іншим чином втратили первісно очікувану економічну вигоду (п. 25 НП(С)БО 9).

Проведіть уцінку відремонтованих товарів, як того вимагає пункт 25 НП(С)БО, якщо згодом на дату балансу з тих чи тих причин їх важко буде реалізувати, а їхня чиста вартість реалізації виявиться нижчою за первісну вартість після ремонту.

Повна відповідь та приклад бухпроведень в системі «Експертус Головбух»


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4869

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
77

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38173

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87845