Як підтвердити, що працівник має відстрочку від призову: роз’яснення від Мінекономіки

Мінекономіки офіційно роз’яснило, як оформляти бронювання працівників. Зокрема, щодо посвідчень про відстрочку.

ed_pod_2801.jpeg

ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту

Лист Мінекономіки від 26.08.2022 № 2714-20/61899-03

Попередньо Мінекономіки листом від 12.07.2022 № 2714-20/47561-03 (далі — лист № 2714) поінформувало про порядок роботи державних органів і підприємств з територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки (далі — ТЦК і СП) щодо переоформлення відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації.

Відстрочки видавали військовозобов’язаним за правилами, що передбачає Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 04.02.2015 № 45 (далі — Порядок № 45).

Порядок № 45 передбачає видачу заброньованим військовозобов’язаним посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час (далі — посвідчення про відстрочку).

Строк дії виданих посвідчень про відстрочку завершився 24.08.2022.

Однак деякі держоргани, ТЦК і СП помилково використовують лист № 2714, коли бронюють військовозобов’язаних за порядком, що передбачає постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).

Пункт 5 Постанови № 194 передбачає, що заброньованому військовозобов’язаному видають витяг з наказу Мінекономіки, який підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Мінекономіки наголосило, що строк дії відстрочки від призову / бронювання, яку надали відповідно до вимог Постанови № 194 розпочинається з дати прийняття наказу Мінекономіки й завершується відповідно до строку, що зазначили в цьому наказі.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7352

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
677

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82429

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді