Як продовжити відстрочку військовозобов’язаним працівникам: роз’яснення Мінекономіки

Мінекономіки опублікувало лист з рекомендаціями, як продовжити відстрочку від призову на військову службу працівників з урахуванням останніх змін у законодавстві.

akcizn_novacii.jpg

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Лист Мінекономіки від 09.09.2022 № 2714-20/64461-03

Кабмін постановою від 07.09.2022 № 1002 продовжив строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (далі — відстрочка) на строк до двох місяців.

Підставою для відстрочки є:

  • обґрунтоване подання органу державної влади, іншого державного органу, яке не потребує погодження Міноборони;
  • видання військовозобов’язаному підприємством, установою, організацією витягу з наказу Мінекономіки, щоб підтвердити надання відстрочки.

Щоб продовжити строк дії відстрочок, Мінекономіки рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій:

  • проаналізувати, чи необхідно продовжити строк дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам рішеннями/наказами Мінекономіки у березні — квітні 2022 року;
  • подати у довільній формі до органу державної влади, іншого державного органу, за поданням якого ухвалили рішення/наказ Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних, пропозиції щодо продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам у березні — квітні 2022 року (далі — Пропозиції).

У Пропозиціях слід зазначити:

  • дату, номер і назву рішення/наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників;
  • обґрунтування необхідності продовжити строк дії відстрочки.

За наявності в раніше прийнятих рішеннях/наказах Мінекономіки військовозобов’язаних, звільнених з підприємства, пропонують зазначати їх прізвище, ім’я, по батькові та додавати копію відповідного рішення/наказу. Відстрочку анулюють, якщо військовозобов’язаного звільнили з підприємства.

За результатами опрацювання Пропозицій, що їх подали органи державної влади, інші держоргани, Мінекономіки ухвалить одне з рішень:

  • продовжити строк дії відстрочки на строк до двох місяців;
  • анулювати відстрочки працівникам, яких звільнили з підприємства;
  • відхилити Пропозиції.

Після отримання копії рішення/наказу Мінекономіки про продовження строку дії відстрочки підприємство видає військовозобов’язаному витяг з наказу. Цей витяг підтвердить продовження строку дії відстрочки.

Ці рекомендації застосовують для продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним за рішеннями/наказами Мінекономіки у порядку, що визначив  КМУ постановою «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).

Щоб надати відстрочки на строк до шести місяців, керуйтеся:

  • Постановою № 194;
  • листами Мінекономіки від 08.03.2022 № 2714-20/9420-03 та від 29.07.2022 № 2714-20/53722-01.

Повторно продовжувати строк дії відстрочки не можна.

Відповідальність за включення військовозобов’язаних до Пропозицій та організацію їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час покладають на керівників підприємств, установ, організацій.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305842

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
629

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79171

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
720824

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді