Держаудит інспектуватиме за новим порядком

Уряд оновив порядок інспектування Державною аудиторською службою.

perev_1101.jpg

Національна сертифікація головбуха медичного КНП — 2025

Кабмін постановою від 08.10.2022 № 1123 вніс змін до Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, який він затвердив постановою від 20.04.2006 № 550 (далі — Порядок № 550).

Під час підготовки до ревізії посадові особи органу державного фінансового контролю складатимуть програму ревізії. Вона міститиме найменування об’єкта контролю, тему, період та питання, що підлягають ревізії. Під час ревізії до програми можуть вносити зміни у порядку її затвердження.

За потреби змінити період, що підлягає ревізії, до програми ревізії вносять відповідні зміни (після внесення в установленому порядку змін до плану проведення заходів державного фінконтролю або отримання відповідного рішення суду за проведення позапланової виїзної ревізії). Нове направлення не оформлюють.

Посадова особа органу державного фінконтролю, яка проводить ревізію, надає на вимогу керівника об’єкта контролю чи його заступника копію програми ревізії.

Щоб з’ясувати окремі обставини фінансово-господарської діяльності об’єкта контролю, посадові особи органу державного фінконтролю можуть вимагати та одержувати письмові пояснення від працівників об’єкта контролю, а також інформацію від інших осіб.

Якщо упродовж трьох робочих днів з дня отримання переліку запитань працівник об’єкта контролю не надасть письмових пояснень чи відмовиться їх надати, цей факт зазначають в акті ревізії.

У разі зупинення планової виїзної ревізії унаслідок дії непереборної сили, введення воєнного або надзвичайного стану на території України чи в окремих її місцевостях ревізію необхідно завершити впродовж 60 робочих днів після припинення дії непереборної сили чи скасування воєнного або надзвичайного стану.

Крім того, Порядок № 550 доповнили новими розділами:

  1. Особливості проведення ревізії об’єктів контролю, до складу яких входять відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи.
  2. Особливості складення документів в електронній формі та проведення ревізій за документами, складеними в електронній формі.

За інформацією Урядового порталу

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як класифікувати, облікувати та оподаткувати малоцінку в медзакладі

Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах
4338

Премії, надбавки, доплати: на що може розраховувати головбух КНП

Робота бухгалтера має належно оцінюватися. Йдеться не лише про заробітну плату, а й винагороду у вигляді премій, доплат чи надбавок. Розглянемо, які можливі додаткові виплати бухгалтерам КНП та як визначити їх розмір
22214

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам
9509

Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ

Відзвітуйте з ПДВ за жовтень за оновленою формою декларації — у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Граничний термін, щоб уперше подати її: 20 листопада 2024 року
85

Інвентаризація у медзакладі 2024

Медзаклад має справу з лікарськими засобами, медвиробами, може мати наркотичні і психотропні речовини, прекурсори. Вони мають свої особливості інвентаризацій. У даному огляді – про нюанси проведення інвентаризації у медзакладі-КНП з урахуванням обставин воєнного стану
8275

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді