26.04.2023 Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти у першому читанні законопроєкти:
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування контрольованих іноземних компаній» 19.10.2022 № 8137 (далі — Законопроєкт № 8137);
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення визначення контрольованих іноземних компаній та вдосконалення оподаткування прибутку таких компаній» від 25.11.2022 № 8137-1.
2 травня ВРУ з другої спроби підтримала за основу законопроєкт № 8137. Документ надає можливість для платників подання звіту про контрольовані іноземні компанії та розрахунку чистого доходу контрольованих іноземних компаній за звітний період разом із відповідною податковою звітністю за наступний рік після звітного.
Уточнюють, що юридичний чи фактичний контроль щодо контрольованих іноземних компаній визначатимуть станом на 31 грудня відповідного календарного року.
Також удосконалюють процедури податкового аудиту щодо контрольованих іноземних компаній, зокрема:
- уточнюють в яких випадках та щодо якої інформації платника податків можуть надсилатись запити щодо контрольованих іноземних компаній,
- зменшують штрафи за несвоєчасне подання платником повідомлення про:
- набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи;
- або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою;
- або про відчуження частки в іноземній юридичній особі;
- або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою.
Крім того, спрощують порядок розрахунку скоригованого чистого доходу іноземних контрольованих компаній. Зокрема, виключають окреме коригування з доходів та витрат контрольованої іноземної компанії за правилами «витягнутої руки» відповідно до процедур статті 39 Податкового кодексу України. Як наслідок, скасовують необхідність подачі відповідної документації з трансферного ціноутворення щодо контрольованих іноземних компаній.
За інформацією Ярослава Железняка
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової