Мінфін готує новий порядок ухвалення рішень про реєстрацію ПН

28 грудня Мінфін оприлюднив проєкт наказу зі змінами до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

nakladnaya.jpg

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Проєкт наказу передбачає, що за результатами розгляду письмових пояснень і копій документів платника податків комісія регіонального рівня упродовж п’яти робочих днів після їх отримання:

  • реєструє податкову накладну / розрахунок коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) і надсилає відповідне рішення платникові податків за формою із додатка 1 до Порядку*;
  • або направляє платникові податків повідомлення про те, що недостатньо пояснень і документів для ухвалення рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (далі — Повідомлення) за формою із додатка 2 до Порядку. У цьому разі платник має надати додаткові пояснення і копії документів, щоб підтвердити інформацію, що зазначив у ПН/РК;
  • або відмовляє в реєстрації ПН/РК в ЄРПН і надсилає відповідне рішення платникові податків за формою із додатка 1 до Порядку. Таке рішення комісія ухвалює, якщо платник надав копії документів, які склав з порушенням законодавства.

Платник податку упродовж п’яти робочих днів з дня, що настає за днем отримання Повідомлення може надати органові контролю додаткові пояснення і копії документів, щоб підтвердити інформацію, що зазначив у ПН/РК. Інакше комісія на сьомий робочий день після того, як направила платнику Повідомлення, ухвалить рішення на підставі документів, які платник надав раніше.

Проєкт також передбачає нові додатки до Порядку:

____________

* Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93442

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14327

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді