Малий та середній бізнес України може одержати допомогу від Німеччини

В Україні стартувала Програма з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств «Додай енергії твоєму бізнесу»

Малий та середній бізнес України може одержати допомогу від Німеччини

Військовий збір для ФОПів: скільки сплачувати з 2025 року

Фінансування Програми передбачили на суму 7 млн євро у межах проєкту Уряду Німеччини «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор», наданої через Німецький банк розвитку KfW, та за підтримки ЄС.

Головна мета Програми – підтримка фінансування енергоефективних інвестицій бізнесу з метою зменшення споживання енергії та викидів СО2, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності підприємств та захисту довкілля.

Кошти будуть розподілені між двома банками-партнерами: Укргазбанк — 4 млн євро та Банк Львів — 3 млн євро.

Долучитися до Програми «Додай енергії твоєму бізнесу» можуть мікро-, малі та середні підприємства, що:

  • здійснюють свою діяльність понад 1 рік;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • їх інвестиційний проект у сфері енергоефективності має забезпечити мінімальне зниження СО2 на 20%.

Малі та середні підприємства України мають бути резидентами та разом зі своїми власниками або учасниками не перебувати під санкціями України, ЄС, Ради безпеки ООН та Німеччини.

Підприємство має звернутись до одного з банків-партнерів та надати необхідний пакет документів, на підставі яких та відповідно до критеріїв прийнятності Програми банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

Максимальна сума кредиту — до 500 тис. євро у гривневому еквіваленті. Максимальний строк інвестиційного кредиту — 5 років.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216798

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
76913

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді