Самостійно коригувати помилки можна у два способи:
- через уточнюючий розрахунок;
- за допомогою поточної декларації з відповідного податку.
Якщо уточнюючий розрахунок подають незалежно від граничних строків звітування, то виправлення помилок минулого звітного періоду через додаток ВП здійснюють у складі поточної декларації.
За виправлення помилок через додаток ВП до декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897, підприємство самостійно нараховує штраф — 5% від суми заниженого податкового зобов’язання. Штраф у разі коригування помилок через уточнюючу декларацію складає 3% від суми недоплати.
При цьому підприємство нараховує пеню, визначену з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження. Пеня відраховується через 90 днів після останнього дня граничного строку сплати грошового зобов’язання. Якщо протягом цього часу до податкової звітності будуть внесені зміни, пеня не нараховуватиметься.
Податківці зазначають, що право звільнення від нарахування пені застосовується до правовідносин, які виникли з 01.09.2015. Тобто граничний термін сплати грошового зобов’язання з податку на прибуток має припадати на дату починаючи з 01.09.2015.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"