ПДФО за зміненою ставкою

Узагальнимо цьогорічні нововведення у правилах оподаткування податку на доходи фізичних осіб за новою ставкою

Із 01.01.2016 вже не застосовуються різні ставки податку на доходи фізичних осіб залежно від рівня доходів. Тепер ПДФО утримують з усієї суми доходу за ставкою 18%. За цією ж ставкою оподатковуються дивіденди (окрім дивідендів за акціями та корпоративними правами, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств), виграші та призи.

Що стосується натуркоефіцієнта, то його розмір для ставки податку 18% становить 1,21951.

Неоподатковувані доходи

Перелік доходів, які не оподатковуються ПДФО, доповнено такими видами:

  • кошти від міжнародної фінорганізації у межах її офіційної діяльності в Україні для здійснення заходів щодо енергоефективності та енергозбереження;
  • кошти від фінорганізації чи фонду, що фінансує програми розвитку, для проведення заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в межах реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду;
  • іпотечні кредити.

Пенсія

На оподаткування пенсій підвищення ставки податку не вплинуло. Так, ПДФО на пенсію понад 4134 грн. цього року складає 15%.

ПСП

Податкова соціальна пільга залишилася на рівні 50% прожиткового мінімуму. А граничний розмір доходу для застосування ПСП тепер збільшено до 1930 грн.

Декларація про доходи

Оскільки для зарплатних доходів діє одна ставка ПДФО, не потрібно подавати декларацію про майновий стан та доходи, якщо протягом звітного року платник отримував зарплату і виплати за цивільно­правовими договорами одночасно від двох чи більше податкових агентів.

Авансові внески

Фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування обчислюють і сплачують авансові платежі щоквартально: до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня. У разі збитку в певному кварталі авансовий внесок сплачувати не потрібно. 


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді