Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ
Чимало змін у звітності з ПДВ стосуються експорту сільгосптоварів. Але є зміни, вагомі саме для ЗОЗ. Щоб ви не гаяли часу на аналіз нормативки й не пропустили важливого, ми відібрали й звели для вас у статті актуальні для ЗОЗ новації. Тож читайте далі, що взяти до уваги, коли заповнюватимете ПДВ-декларацію за жовтень і відтак за наступні звітні періоди.
Новий рядок щодо імпорту без ПДВ
Групу рядків 11, які стосуються операцій імпорту, доповнили рядком 11.4 для безПДВшних операцій. Із-поміж цих операцій, зокрема, увезення на митну територію України:
- лікарських засобів і медичних виробів, призначених для надання медичної допомоги пораненим (пп. 2, 3 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України; ПК);
- товарів для боротьби зі СНІДом, малярією і туберкульозом, оплачених за рахунок грантів (п. 26 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).
Обсяги товарів, увезених на митну територію України без сплати ПДВ, під час розмитнення зазначайте в колонці А рядка 11.4 декларації. Колонку Б не заповнюйте, адже операція без ПДВ.
Нові рядки для коригування ПДВ
Таблиця для деталізації додаткових показників
Якщо заповнюєте рядки 16.2, 16.3, обов’язково заповніть ще й пов’язану з ними таблицю «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення (ППР) та/або уточнюючих розрахунків»:
Ми розглянули зміни в основній частині декларації. На черзі — додатки.
Скорочення й перенумерація додатків
Додатків до декларації поменшало. Тепер їх шість. Додатки 2 і 3 об’єднали в додаток 2. Додаток 3 скасували. Як результат, змінилася подальша нумерація:
- додаток 4 став додатком 3;
- додаток 5 → 4;
- додаток 6 → 5;
- додаток 7 → 6.
Змін зазнали не всі додатки. Розгляньмо детальніше, щоб ви не заплуталися й швидше зорієнтувалися.