Перехідні відпускні як нарахувати ►
Перехідні відпускні у формі № 1ДФ
Податковий розрахунок за формою № 1ДФ затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.
У разі якщо відпустка працівника підприємства почалась в одному місяці, а закінчилась в іншому, відпускні у формі № 1ДФ відображаються загальною сумою в періоді їх нарахування та виплати. Розподіляти відпускні між місяцями, як це робиться для оподаткування перехідних відпускних ПДФО, тут не потрібно. Якщо відпустка триває в місяцях різних кварталів, відпускні зазначаються в тому кварталі, коли вони були нараховані та виплачені.
Перехідні відпускні у формі № 1ДФ відображаються за ознакою доходу «101», адже вони входять до заробітної плати.
У графі 3а форми № 1ДФ зазначається нарахований дохід у цілому, у графі 3 — сума фактично виплачених відпускних.
Військовий збір відображається у розділі ІІ форми № 1ДФ без персоніфікації.
Перехідні відпускні у звіті з ЄСВ
Деякі форми ЄСВ-звітності й порядок подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску були змінені наказом Мінфіну від 11.04.2016 № 441.
Відпускні зазначаються в 1 та 6 таблицях звіту з ЄСВ.
У таблиці 1 розбивати перехідні відпускні на місяці також не потрібно. Загальна сума відпускних прописується в рядку 1.1, сума відпускних, на які нараховано ЄСВ, — у рядку 2.1, 2.2, 2.3 або 2.4. Суму нарахованого ЄСВ зазначають у рядку 3.1, 3.2, 3.3 або 3.4. У разі проведення донарахувань ЄСВ до мінімального страхового платежу заповнюються також рядки 2.5 і 3.5.
У таблиці 6 перехідні відпускні вже розподіляються між місяцями, за які вони були нараховані. Відпускні за поточний і майбутній місяці прописуються окремими рядками.
Код типу нарахувань для відображення відпускних — «10».
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"