Як відобразити витрати та доходи від здійснення продажу корпоративних прав у декларації з податку на прибуток

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Якщо протягом 2004-2011 підприємство не відображало інвестиції в декларації з податку на прибуток, як ці витрати відобразити зараз при продажу фінансової інвестиції?

РІШЕННЯ

У разі, якщо платник податку на прибуток став інвестором після 01.04.2011, то згідно з підпунктом 153.8.1 Податкового кодексу України (ПК) він повинен одночасно відобразити витрати (зроблено внесок коштами до статутного капіталу іншого підприємства) й доходи (продаж фінансової інвестиції) від інвестиційної діяльності.

Так, платник податку визначає фінансовий результат від операцій з цінними паперами (корпоративними правами) та відображає його в відповідних рядках додатку ЦП податкової декларації з податку на прибуток.

Згідно з пунктом 4 підрозділу 4 Розділу ХХ ПК на операції з фінансових інвестицій, придбаних до 01.04.2011 поширюється Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 № 334/94.

Згідно з підпунктом 7.6.1 цього Закону, оподаткування податком на прибуток фінансових інвестицій проводилось двома способами, які не суперечать нормам статті 153 ПК:

1) якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від’ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону;

2) якщо протягом звітного періоду доходи від продажу кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, отримані (нараховані) платником податку, перевищують витрати, понесені (нараховані) платником податку внаслідок придбання цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду (з урахуванням від’ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами чи деривативами такого ж виду минулих періодів), прибуток включається до складу валових доходів такого платника податку за результатами такого звітного періоду.

Тобто визнання витрат щодо внеску коштів до іншого підприємства виникає в момент визнання доходів від їх відчуження. Також, зверніть увагу, що всі витрати, які включаються до складу податкових витрат повинні бути підтверджені відповідними первинними документами.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"
Теми:


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді