Так, включається до складу інших доходів.
Для державного регулювання цін на автотранспорті бюджетом передбачаються відповідні суми видатків для компенсації збитків цим підприємствам. У пункті 1.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333, зазначено, що під субсидіями розуміють всі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов’язані з відшкодуванням збитків державних підприємств.
Тобто, це є фінансова підтримка з боку державних органів відповідних видів діяльності підприємств, внаслідок чого суб’єкт господарювання отримує пільгу з такого виду діяльності. За бюджетною класифікацією субсидії автотранспортним підприємствам відносяться до поточних трансфертів підприємств і обліковуються за кодом економічної класифікації 1310. За цим кодом одержувачі бюджетних коштів здійснюють тільки поточні видатки для компенсації витрат підприємства. Такі державні субсидії мають регулярний характер і не підлягають поверненню державі. Внаслідок одержаних державних субсидій послуги з перевезення автотранспортних підприємств підлягають пільгуванню. Суми субсидій, одержані автотранспортним підприємством з бюджету для цілей державного регулювання цін на автоперевезення, формують загальний дохід з інших джерел, тобто дохід від позареалізаційних операцій.
Згідно з підпунктом 135.5.10 Податкового кодексу України суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного страхування або бюджетів, отримані платником податку, включаються до складу інших доходів.
Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"