Касовий метод: відображаємо коригування податкових накладних

Підприємство працює за касовим методом. Коли потрібно включати коригування до податкової накладної, наданої постачальником, до реєстру виданих та отриманих податкових накладних (в місяці отримання чи в момент оплати)?

У момент отримання.

Пунктом 201.10 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Увага: Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958 (далі — Порядок № 958), у розділі II реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Дата отримання податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної відображаються у графі 2 розділу ІІ Реєстру (п. 2 розд. IV Порядку № 958).

Отже, податкові накладні та/або розрахунок коригування до податкової накладної, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, видані покупцю, відображаються у Реєстрі за фактом отримання, а не оплати.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді