Номенклатура товару у податковій накладній не співпадає з відвантаженим товаром: як провести коригування

Податкова накладна складена по передплаті і зареєстрована в ЄРПН. Постачання товару відбувалось протягом місяця. Але номенклатура фактично відвантаженого товару не співпадає з номенклатурою в податковій накладній. Як виписати розрахунок коригування податкового зобов’язання: один в кінці місяця чи по факту в день відвантаження продукції?

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом МФУ від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2014 № 1129; далі — Порядок № 957). Згідно з пунктом 15 Порядку № 957 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Продавець має здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на суму авансового платежу із зазначенням повної номенклатури поставки за специфікацією згідно з укладеним договором та кількості, виходячи із відсотка авансового платежу.

Якщо в результаті фактичного відвантаження номенклатура товару не співпадає з податковою накладною, підприємство має скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) у порядку, встановленому пунктами 21-25 Порядку № 957. Розрахунок коригування виписується у випадках, якщо:

після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;

проводиться перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала;

повернуто постачальником сума попередньої оплати (п. 192.1 ПК).

Зміна номенклатури товарів є зміною суми компенсації їх вартості, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший — на відповідну кількість або суму збільшується.

Оскільки авансовий платіж склав 100% суми поставки, підприємство склало податкову накладну на суму попередньої оплати, що надійшла на поточний рахунок в повному розмірі, зазначеному в договорі. Після того, як стане відомо, які товари не були поставлені, продавець повинен виписати розрахунок коригування та відкоригувати ті товари, кількість (вартість) яких зменшується. На титульному аркуші такого розрахунку підприємство вказує, до якої податкової накладної та на підставі якого договору вносяться зміни. Розрахунок коригування підприємство реєструє в ЄРПН у загальному порядку.

На нові товари, які були поставлені на заміну та не були зазначені в податковій накладній, продавець складає іншу податкову накладну. У такому випадку постачання проводилось протягом місяця, отже, підприємство має скласти декілька податкових накладних у день відвантаження товарів на заміну та зареєструвати їх в ЄРПН.

Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді