Коригування податкового кредиту платником спеціального режиму з ПДВ

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник спеціального режиму з ПДВ реалізує покупні ТМЦ, податковий кредит за якими був сформований в декларації з позначкою «0121». У яких рядках декларацій з ПДВ слід відображати коригування податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

Платники податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації з позначкою «0110» (далі — декларація 0110) подають податкову декларацію з позначкою «0121» (далі — декларація 0121). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Податкового кодексу України (ПК).

У разі невикористання ТМЦ у виробництві сільськогосподарської продукції сільгоспвиробник має відкоригувати податковий кредит, сформований при їх придбанні, таким чином (пп. 209.15.1 ПК):

  • при частковому використанні придбаних ТМЦ для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, — виходячи з питомої ваги вартості цих ТМЦ у загальній вартості усіх товарів, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів;

  • у разі зміни напряму використання ТМЦ — виходячи з вартості придбання таких ТМЦ.

Коригування податкового кредиту проводиться відповідно до підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку № 966.

Якщо платник спеціального режиму оподаткування ПДВ реалізує покупні ТМЦ, податковий кредит по яких було сформовано в декларації 0121, він відображає коригування податкового кредиту зі знаком «–» у рядку 16.2 декларації 0121. А в рядку 16.2 декларації 0110 платник ПДВ відображає коригування податкового кредиту зі знаком «+».

Коригування податкового кредиту у рядку 16.2 декларації з ПДВ оформляється бухгалтерською довідкою (п. 2 розділу ІV Порядку ведення Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958).

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Відображення в обліку та звітності сільгоспвиробника коригування ПДВ унаслідок здійснення експорту

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді