ПРОБЛЕМА
Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв станом на перше число поточного місяця. А ліцензію на продаж алкогольних напоїв у зв’язку з припиненням даного виду діяльності анульовано п’ятого числа цього ж місяця. З якого періоду та за яких обставин підприємство може не подавати до податкового органу розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?
РІШЕННЯ
Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у т. ч. за операціями, що не передбачають оплати в грошовій формі.
Платники збору щомісячно подають розрахунок збору до податкових органів за місцем реєстрації.
Причому розрахунок подається і у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива.
Важно
Тобто подання розрахунку не залежить від наявності у платників об’єкта оподаткування.
Слід пам’ятати, що роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання за наявності у них ліцензій.
У разі анулювання ліцензії вона вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання. Такі вимоги встановлено статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP.
К сведению
У пригоді вам неодмінно стане: Чи потрібно подавати розрахунок хмільного збору, якщо у звітному періоді не здійснювалась діяльність
Враховуючи зазначене, підприємство може не надавати розрахунок збору починаючи із податкового звітного періоду (місяця), наступного за місяцем завершення строку дії ліцензії. У даному випадку останнім звітним періодом, за який подається розрахунок збору, є поточний місяць.
Нагадаємо, що ненадання податковому органу розрахунку збору за поточний місяць (навіть якщо ліцензію анульовано в перших числах цього місяця і реалізація алкогольних напоїв не здійснювалась) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. (п. 120.1 Податкового кодексу України).
Внимание
Податківці у такому випадку вимагають від суб’єкта господарювання надати ще й письмове повідомлення (заяву) про припинення господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв і пива в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (п. 6.4 наказу ДПАУ від 06.07.2010 № 483, підкатегорія 118.04 ЄБПЗ).
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"