ПРОБЛЕМА
Працівник отримав травму у вихідний день у стані алкогольного сп’яніння. Перебував на стаціонарному лікуванні 35 днів. Чи оплачується листок непрацездатності? Що зазначати у протоколі комісії із соціального страхування підприємства?
РІШЕННЯ
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності не надається у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням.
У разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, видається листок непрацездатності з обов’язковою позначкою про це в ньому та в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 2.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).
Листок непрацездатності, який містить відмітку про те, що тимчасова непрацездатність зумовлена травмою, отриманою внаслідок алкогольного сп’яніння, не підлягає оплаті.
У розділі ІІ «Відмовити в призначенні (припинити виплату) допомоги» протоколу комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства зазначаються причини відмови в призначенні допомоги, наприклад: «Травму отримано внаслідок алкогольного сп’яніння».
Відповідно до частини другої пункту 1 статті 52 Закону № 2240 повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається працівникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"