Робота раз на тиждень у неділю: як оформити

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Організація обслуговує авіаперевезення. Заплановано прийняти на роботу кількох працівників, які виходитимуть на роботу тільки «під рейс» 1 раз на тиждень (у неділю) з тривалістю робочого дня 4-5 годин. Гнучкий графік роботи та підсумований облік робочого часу для цієї категорії працівників зазначено у положенні. Згодом передбачено збільшити робочий час. Як правильно оформити наказ та чи можна це зробити за формою, відмінною від типової?

Відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом при прийнятті на роботу або згодом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Період, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством (ст. 57 КЗпП).

У запитуваній ситуації при прийнятті на роботу, враховуючи визначену тривалість робочого часу, працівникам слід встановити за погодженням режим роботи на умовах неповного робочого тижня і неповного робочого дня.

Застосувати гнучкий графік роботи неможливо, оскільки режим роботи працівників прямо пов’язаний із графіком авіаперевезень. Гнучкий режим робочого часу є формою організації праці, за якою для деяких категорій працівників підприємств або їх структурних підрозділів, установлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 04.10.2006 № 359).

Відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП зміни режиму роботи є змінами істотних умов праці і допускаються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, про що працівника слід повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Якщо обсяг робіт буде збільшено, за згодою працівників оформлюють зміну режиму роботи

При оформленні наказу за типовою формою П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489, слід проставити позначки у графах: тривалість робочого тижня у днях, тривалість робочого дня при роботі з неповним робочим часом у годинах і зазначити конкретну тривалість.

Оформити наказ можна за формою, відмінною від типової, з урахуванням вимог Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 07.04.2003 № 55. У тексті наказу, а також у графіку роботи потрібно зазначити робочим днем неділю і вказати режим роботи у цей день.

Ураховуючи незначну тривалість робочого часу працівників, які виходитимуть тільки «під рейс», перед збільшенням обсягу зайнятості, можна розглянути можливість укладення з ними договорів цивільно-правового характеру на цей період.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді