Звітність постійного представництва нерезидента

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Яку звітність потрібно подавати новоствореному постійному представництву нерезидента? Чи можна у зв’язку з нездійсненням діяльності не нараховувати директору зарплату та не звітувати з ЄСВ?

РІШЕННЯ

Постійне представництво до початку своєї господарської діяльності повинно стати на облік у податковому органі за своїм місцезнаходженням. Інакше воно буде вважатися таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважатимуться прихованими від оподаткування (п. 133.3 Податкового кодексу України; ПК).

Постійне представництво як платник податку на прибуток повинно подавати до податкового органу, в якому перебуває на обліку, таку звітність:

податкову декларацію з податку на прибуток, якщо нерезидент здійснює діяльність через постійне представництво лише в Україні або розрахунок оподатковуваного прибутку за формами, встановленими наказом Мінфіну від 25.06.2013 № 610, якщо нерезидент здійснює свою діяльність не лише в Україні.

декларацію з податку на додану вартість, якщо він зареєструється платником ПДВ;

податковий розрахунок за формою № 1ДФ, якщо буде нараховувати та виплачувати доходи фізичним особам та фізичним особам-підприємцям.

Крім того, постійне представництво разом з податковою звітністю з податку на прибуток подає скорочену фінансову звітність, передбачену пунктом 46.2 ПК, ― баланс і звіт про фінансові результати (ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI представництва нерезидента, розташовані на території України, є платниками ЄСВ.

Тому якщо у представництва є наймані особи, воно повинно звітувати щодо ЄСВ до податкового органу.

Відсутність у представництва діяльності не звільняє від нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам.

Право на отримання найманим працівником зарплати на рівні не менше мінімальної встановлено Законом України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Питання оплати праці директора залежить від того, у яких відносинах він перебуває з представництвом. Якщо з директором укладено трудовий договір, то зарплату потрібно нараховувати обов’язково, якщо ж це інша форма договору, обов’язок нараховувати зарплату не виникає.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді