Нараховуємо й оподатковуємо виплати мобілізованим

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Мобілізація додає не лише переживань родичам і самому мобілізованому, а й головного болю бухгалтеру підприємства, на якому такий мобілізований працює

Мобілізація додає не лише переживань родичам і самому мобілізованому, а й головного болю бухгалтеру підприємства, на якому такий мобілізований працює. За останні три роки у нормативному регулюванні даної сфери з’явилося чимало роз’яснень, поправок і нових документів. Розберімося в них.

За всіма мобілізованими працівниками, як покликаними на військову службу на особливий період, так і прийнятими за контрактом на термін до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігають місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на момент призову. Такі гарантії закріплено в частині третій статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Тобто, поки працівника не демобілізують, роботодавець зберігає за ним місце роботи, посаду та виплачує йому середній заробіток. Зауважимо, що часових обмежень щодо терміну збереження за працівником робочого місця та середнього заробітку немає. Така гарантія діє впродовж усього періоду мобілізації.

Нарахування зарплати мобілізованим працівникам на основі середньої

Під час нарахування виплат мобілізованим працівникам підприємства використовують середній заробіток (ст. 119 КЗпП), який виплачують за власний рахунок. Жодних компенсацій із бюджету немає.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді