Податкова декларація з ПДВ 2024/2025

UA RU
Автор
експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності. Також розглянемо коли подається декларація з ПДВ нова форма

Бланк декларації з ПДВ: нова форма декларації з ПДВ

Із 01.10.2024 чинною є оновлена форма декларації з ПДВ, затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21 (у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400; даліПорядок № 21) з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 28.08.2024 № 418.

Що нового у формі декларації з ПДВ

Нову форму декларації по ПДВ застосовують для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення (п. 46.6 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Таким чином застосування форм, викладених наказом Мінфіну № 400 у новій редакції, починається з 1 листопада 2024 року.

Також із 1 листопада 2024 року за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

новий бланк декларації з ПДВ Податкова декларація з ПДВ: БЛАНК

Декларація з податку на додану вартість 2024/2025: хто подає

У загальному випадку ПДВ-звітність подає до контролюючого органу особа, яка зареєстрована платником ПДВ.

Проте є й винятки, коли обов’язок подання податкової звітності виникає також у неплатників ПДВ. Зокрема, коли:

  • податківці анулюють реєстрацію платника ПДВ. У такому разі він зобов’язаний подати декларацію за останній звітний (податковий) період;
  • неплатник ПДВ отримує послуги від нерезидента на митній території України. Тоді він зобов’язаний подати окремий розрахунок податкових зобов’язань. Розрахунок неплатник ПДВ подає лише за той календарний місяць, у якому отримав такі послуги (п. 7 розд. І Порядку № 21);
  • нерезидент — платник ПДВ надає е-послуги фізособам і ФОПам — неплатникам ПДВ на митній території України. Такий нерезидент щокварталу подає електронну спрощену декларацію з ПДВ за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.10.2021 № 555.

Декларація з ПДВ: строки подання 2024

Звітний (податковий) період дорівнює одному календарному місяцю (п. 202.1 ПК).

ПДВ-звітність подавайте протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця (пп. 49.18.1 ПК).

Якщо останній день граничного строку подання декларації (нова декларація з ПДВ) припадає на вихідний або святковий день, спрацьовує правило «переносу»: останнім днем строку буде операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20, 57.1 ПК).

Податкова декларація ПДВ: як подати

Податкову звітність з ПДВ до органу контролю за своїм місцем обліку лише в електронному вигляді і не пізніше, ніж спливе остання година дня, коли закінчується граничний строк її подання (п. 49.4 ПК, п. 2, 3 розд. ІІІ Порядку № 21).

Якщо на законних підставах припиняється договір про визнання електронних документів, до того як укладете новий договір, можете подавати звітність:

  • особисто або через уповноважену на це особу;
  • поштовим відправленням на адресу відповідного органу контролю з повідомленням про вручення та описом вкладення. Якщо надсилаєте звітність поштою, зробіть це не пізніше ніж за п’ять днів до спливу граничного строку її подання.

Нова декларація з ПДВ з додатками, змінилась у зв’язку з новими правилами експорту агропродукції. Додаток 5 ПДВ декларації відображає операції, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або звільнені від оподаткування ПДВ операції, що провели на митній території України.

Скористайтеся готовим алгоритмом заповнення декларації з ПДВ (оновлена декларація з ПДВ).

Податкова декларація з ПДВ бланк

СКАЧАТИ АЛГОРИТМ



зміст


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді