Як головбухам не варто просити підвищення зарплати

Кому не хочеться заробляти більше? Але бентежно заводити з керівником розмову про підвищення зарплати. Тому варто підготуватися до діалогу. Інакше незграбними фразами чи неправильним поводженням можна все зіпсувати. Ми підготували сім шкідливих порад, які за жодних обставин не використовуйте у розмові з керівництвом про гроші.

Як головбухам не варто просити підвищення зарплати

Розкажіть про особисті проблеми

Як головбухам не варто просити підвищення зарплатиПрацівники намагаються розжалобити керівника, щоб домогтися підвищення зарплати: в мене іпотека, вагітна дружина або хворі родичі. Добросердий керівник може поспівчувати і призначити більший оклад або видати разову премію. Але раз, два — і співчуття зміниться на роздратування. Адже керівник найняв вас за професіоналізм і готовий платити саме за це, а не розв’язувати повсякчас ваші особисті проблеми.

Як правильно. Переконайте керівника, що ви прагнете заробляти більше. Почніть розмову з нових ідей і планів, з яких компанія матиме зиск. Керівники схвалюють ініціативу, тож їм самим спаде на думку видати вам премію чи підвищити оклад.

Погрожуйте звільнитися

Відомий прийом — знайти місце із більшою зарплатою і повідомити про це керівника. Це може спрацювати, але не з усіма керівниками. Навіть якщо керівник підвищить вам зарплату, надалі він матиме на увазі, що ви ненадійний працівник, і шукатиме вам заміну.

Як правильно. Розкажіть про ваші досягнення у роботі. Наприклад, що за останні три роки компанія не сплачувала ані штрафів, ані донарахувань. Керівник оцінить вашу результативність і не захоче втрачати цінного працівника.

Порівнюйте себе з іншими колегами

Дорікайте керівникові несправедливістю. Використовуйте фрази: «А чому Іванову підвищили зарплату, а мені — ні?», «Я єдина працюю у відділі». Начальник сприйме вас за неробу, що замість працювати обмовляє колег. Краще відмовтеся від такого способу.

Як правильно. Доведіть керівникові, що ви цінний працівник. Наприклад, отримайте атестат про відповідність професійним стандартам, вивчіть іноземну мову тощо.

Як головбухам не варто просити підвищення зарплатиПримусьте начальника думати, що він вас образив

Зведіть спілкування з керівником до мінімуму або взагалі ігноруйте його. Зміна поведінки не лишиться поза увагою — він замислиться, чим вас образив, і сам почне розмову. Насправді такий підхід лише роздратує керівника. Тому замість підвищення зарплати може запропонувати вам звільнитися.

Як правильно. Домовтеся з керівником про час, коли ви зможете поговорити. Тоді й поясніть спокійно, чому зарплата вас не влаштовує.

Поводьтеся по-дитячому

Нагадайте керівникові, як давно ви працюєте в компанії. Скористайтеся фразою: «Я вже п’ять років працюю, де моя винагорода?» Керівник може підвищити оклад, а може наказати довести свій внесок у роботу компанії за цей час.

Як правильно. Нагадайте, що час індексувати зарплату. Подайте йому цю новину в діловому стилі та поясніть, що у країні інфляція, тож ціни ростуть. Керівник зрозуміє натяк на підвищення зарплати і вважатиме вас професіоналом.

Як головбухам не варто просити підвищення зарплатиТоргуйтеся про розмір підвищення

Згадайте, як торгують продавці на базарі. Попросіть більше грошей, ніж хочете отримати, а тоді вже поступово знижуйте планку до бажаної суми. Такий підхід спантеличить керівника. Навряд чи він оцінить, що ви поступово знижуєте вимоги. Радше дійде висновку, що ви себе не цінуєте чи поводитеся неприпустимо.

Як правильно. Завищувати цінність своєї роботи не варто. Просіть стільки, скільки реально хочете отримати.

Поговоріть про зарплату на спільній нараді

Побутує думка, що у присутності інших працівників керівник не зможе відмовити і підвищить зарплату цінного працівника. Насправді він зніяковіє, адже після такого й інші працівники внадяться просити більшої зарплати. Це може роздратувати керівника, і згодом він вас звільнить.

Як правильно. Зарплата — це персональна інформація, тому керівник не обговорюватиме таких питань привселюдно. Заздалегідь домовтеся, коли зможете сам-на-сам обговорити з ним ваші доходи.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді