Згадайте, як часто керівник або колеги чекали від вас єдиної правильної відповіді, 100-відсотково законного вирішення нестандартної ситуації. В їхніх очах ви бачили різне — вимогу, благання, надію... Але підґрунтя цих очікувань одне — «Ти ж головбух! Ти маєш це знати!»
Звісно, коли працюєш у бухгалтерії, постійно маєш справу з чимось новим. Щодня вчишся, шукаєш і знаходиш відповіді на професійні ребуси. Але життя — ще той «масовик-витівник». Нудьгувати не доводиться! Як не тотальний карантин, то дистанційна робота. Як не простій, то затяжні відпустки за свій рахунок. Як не зміни у звітності, то масштабні перевірки...
Як головбухові не зламатися під таким тягарем обов’язків, завдань і відповідальності? І не лише моральної, а й вельми матеріальної. І не тільки особистої, а й роботодавця. Як не підкачати?
Секрет дуже простий. Він — у любові до своєї справи та в потужній підтримці.
Якщо ви обрали професію бухгалтера, то, напевне, полюбляєте три речі:
- наводити лад у цифрах — щоб зійшлися до копійки;
- давати раду документам — щоб не було жодних претензій від перевіряльників;
- знаходити правильні рішення у складних ситуаціях — щоб зберегти гроші підприємства.
Підтримка, яка вам необхідна, — це змога радитися з колегами-професіоналами та перевіряти правильність своїх рішень. Це можливість заощадити дорогоцінний час і не винаходити велосипед. Це впевненість у тому, що жодна важлива зміна не пройшла повз вашу увагу.
Ми пишаємося тим, що портал «Головбух» — це саме та підтримка, якої потребують тисячі наших читачів. За останні роки наш портал здобув авторитет і визнання. Наші експерти знаходять рішення для найскладніших ситуацій і їхні поради допомагають виграти у суді безнадійні, здавалося б, справи.
А ще ми пишаємося тим, що наші користувачі знають собі ціну. Вони поважають свою працю та вчать інших її поважати. Вони знають, що сказати директорові, який не поспішає дати добро на передплату системи. Їх не заскочиш зненацька аргументами «все є в інтернеті» або «про бухгалтерію повно відкритої інформації». Адже наші користувачі знають випадки, коли в інтернеті роз’яснення навіть на офіційних сайтах посилаються на нечинні норми, а загальнодоступні бухгалтерські ресурси не дають потрібної інформації або взагалі містять штрафонебезпечні поради.
Тож коли директор укотре скаже вам: «Ти ж головбух! Порадь, як тут правильно вчинити», не соромтеся — кажіть: «Так, зараз знайду на портал Головбух. Там саме така ситуація була у консультації. Та з усіма зразками. І з порадами, як уникнути штрафів. До речі, він мені дуже потрібний і на наступний рік — без нього ніяк!»
Не соромтеся. Розповідайте шефові про свою роботу. Нехай він знає, що робота головбуха — то не лише зарплату нарахувати. Хоча це теж ще треба вміти правильно зробити. Розкажіть йому між іншим за філіжанкою кави, скільки разів за рік змінилися порядок розрахунку середньої зарплати, декларація з ПДВ чи правила роботи з РРО, про непродуману єдину звітність, електронні лікарняні. Потім про те, як ДПС накручує штрафи, скільки зусиль докладаєте, щоб отримати відшкодування ПДВ. А насамкінець — скільки різних звітів подаєте щомісяця, щокварталу і як часто система приймання звітності не працює або працює некоректно.
І коли доп’єте всю каву, з’їсте всі тістечка, а перша зіронька з’явиться на небосхилі, скажіть збентеженому вашою розповіддю директорові:
«Нічого, Іване Андрійовичу, прорвемося! Я ж головбух. І в мене ж є найкращий професійний помічник — Головбух!»
У Євангелії є золоті слова: хто просить — одержує, хто шукає — знаходить, хто стукає — тому відчиняють. Нехай відчиняються всі двері, в які ви стукаєте. І знайте, що наші двері завжди відчинені, а серця команди порталу «Головбух» — завжди відкриті для вас!
Без бухгалтерії компанія розвалиться. Не вірите? Дивіться самі. Наша читачка Юлія Аксенко, головний бухгалтер ТОВ «СМАРТ», своєю презентацією довела цінність бухгалтерії. Колеги були вражені. Створіть і ви таку презентацію для директора та решти працівників своєї компанії.
Бухгалтер має багато завдань, як-от облік доходів і витрат, нарахування податків, подання звітності, сплата платежів. І все це у жорсткі строки. Лише спробуй їх порушити — податківці одразу нарахують пеню і штрафи. Інколи бухгалтери ведуть не тільки бухгалтерський та податковий облік, а ще й управлінський та кадровий. До того ж бухгалтерії доводиться взаємодіяти з контрагентами, банкірами та представниками органів контролю — податківцями, інспекторами праці тощо.
Не всі мої колеги, контрагенти і працівники компанії розуміють, що за помилки у роботі бухгалтер може заплатити власні кошти і навіть сісти за ґрати.
Я на картинках показала, яку користь приносить компанії робота бухгалтерії. А щоб залишатися компетентним спеціалістом — підвищіть кваліфікацію у Вищій школі Головбуха.
- Професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
- Зарплата: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- Захист від податкового тиску СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- Застосування РРО: зміни, помилки, штрафи СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
- Лікарняні через коронавірус СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
- Професійна сертифікація головбуха медичного КНП — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"