Достатньо у договорі указати перелік дій, з яких складається послуга, та зазначити її вартість.
Глава 63 Цивільного кодексу України , яка присвячена договору про надання послуг, взагалі не вимагає обов’язкового оформлення акта на підтвердження надання послуг. Таким чином і кошторис складати не потрібно.
Втрата первинних документів через руйнування офісу
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон про бухгалтерський облік) зазначено, що первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. У статті 9 Закону про бухгалтерський облік наведено перелік обов’язкових реквізитів, які повинен містити первинний документ. Про кошторис наданих послуг в ній не йдеться. Головне, щоб було зазначено зміст, обсяг та одиницю виміру господарської операції.
Пеня за заниження або невчасну сплату податку: нарахування та сплата
Однак, щоб уникати непорозумінь із податківцями, все ж краще було б зазначити із чого випливає ціна на дані послуги (хоча законодавство цього і не вимагає). Це потрібно для підтвердження того, що підприємець не занизив вартість своїх послуг, а отже і свій дохід, а контрагент-отримувач таких послуг міг довести необхідність їх отримання та приналежність до господарської діяльності, а також те, що ціна на такі послуги не є завищеною.
Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"