⚡️ ЯКІ ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ ВІДНЕСЛИ ДО «КОРОНАВІРУСНИХ» ⚡️
Оформте податкову накладну на застраховану особу. Чому так — далі.
За операцій із постачання товарів та послуг платник податку на дату виникнення податкових зобов’язань оформлює та реєструє в ЄРПН податкову накладну (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК). У накладній обов’язково зазначте:
- повну або скорочену назву юрособи зі статутних документів або ПІБ фізособи, зареєстрованої платником ПДВ, — продавця товарів/послуг (пп. «в» п. 201.1 ПК);
- повну або скорочену назву юрособи зі статутних документів або ПІБ фізособи, зареєстрованої платником ПДВ, — покупця (отримувача) товарів/послуг (пп. «д» п. 201.1 ПК).
Традиційно законотворці підготували торбу змін. Із цього виру ми виокремили зміни, що стосуються медзакладів, склали огляди, додали практичних прикладів, виявили білі плями, розжилися офіційними роз’ясненнями щодо них, а де їх немає — вивели свої рекомендації.
Податківці у листі від 11.07.2018 № 3060/ІПК/25-01-12-01-09 зауважили: незалежно від того, хто за умовами договору оплачує товари/послуги, податкову накладну складає платник ПДВ — постачальник товарів/послуг на покупця (отримувача) таких товарів/послуг.
Отже, медзаклад має виписати та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на безпосереднього отримувача медичних послуг — пацієнта. Зробіть це на дату першої події — отримання страхового платежу в рахунок оплати вартості послуг з охорони здоров’я або фактичного надання послуг застрахованій особі. Зареєструйте податкову накладну у ЄРПН на загальних підставах.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"