Які наслідки продажу товару за ціною, нижчою за собівартість
Товар реалізують за ціною, нижчою за собівартість, коли йдеться, наприклад, про застарілий товар або товар, що от-от зіпсується. Звісно, його вигідніше продати за зниженою ціною, аніж просто списати. Або коли компанія виходить на новий ринок чи просуває нову лінію товару. Незалежно від причин, які вас підштовхнули до такого рішення, маєте обґрунтувати збитковий продаж.
Чи можна продавати собі у збиток
Жоден нормативний документ не забороняє підприємству встановлювати ціну на товар, нижчу за його собівартість. Кожен продавець має право на власний розсуд встановлювати ціну на товар. Виняток — товари, ціни на які регулює держава (ст. 11 Закону № 5007).
Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.
Як облікувати
У бухобліку операції з продажу товарів, готової продукції за ціною, нижчою за собівартість, обліковуйте за загальними правилами.
Продаж за ціною, нижчою від собівартості: облік ДЕТАЛЬНО
Які наслідки з податку на прибуток
У податково-прибутковому обліку операцію продажу товару, готової продукції за ціною, нижчою за собівартість, обліковуйте як зазвичай...
Продаж за ціною, нижчою від собівартості: податок на прибуток ДЕТАЛЬНО
Які ПДВ-наслідки
Пам’ятайте про обмежувальні норми щодо бази оподаткування ПДВ із пункту 188.1 ПК. У разі продажу товарів базою оподаткування ПДВ є ...
Продаж за ціною, нижчою від собівартості: ПДВ ДЕТАЛЬНО