Куди сплачувати податки і подавати звітність медзакладу, який змінив адресу
У порядку, затвердженому Наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588 ) вказано, якщо суб’єкт господарювання змінює місцезнаходження, до закінчення року його обліковують в органі ДПС:
- за попереднім місцезнаходженням як за неосновним місцем обліку — із ознакою того, що він є платником податків до закінчення року;
- за новим місцезнаходженням як за основним місцем обліку — із ознакою того, що він стане платником податків із наступного року (абз. 2 п. 10.13 розд. Х Порядку № 1588).
У статті розповімо куди подавати Податковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ.
Куди сплачувати ПДФО та військовий збір медзакладу, що змінив адресу
Якщо змінили місцезнаходження, сплачуйте ПДФО за неосновним місцем обліку — до місцевого бюджету за місцем попередньої реєстрації — аж до закінчення поточного бюджетного періоду (абз. 1 п. 10.13 розд. Х Порядку № 1588). Так само до кінця року сплачуйте військовий збір до державного бюджету за попереднім місцезнаходженням підприємства (п. 1 ч. 2 ст. 29 БК).
Куди сплачувати ЄСВ медзакладу, що змінив адресу
Із ЄСВ ситуація інакша. Підприємці за себе і роботодавці за працівників платять ЄСВ за новим місцем обліку. Отже, якщо змінили юридичну адресу, сплачуйте ЄСВ щомісяця за основним місцем обліку за новим місцезнаходженням (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI). Перш ніж платити, обов’язково перевірте у Реєстрі страхувальників, чи дійсно справу підприємства вже обліковують за новим місцезнаходженням.
Ділимося «розвідданими», яким може бути перебіг моніторингового візиту НСЗУ. Ця стаття — не припис, як діяти, а натомість — досвід одного КНП, яке вже витримало перевірку. Знатимете можливі сценарії. Скачаєте орієнтовний перелік і проведете аудит документів, що їх можуть зажадати перевіряльники
Куди подавати Єдиний звіт з ПДФО та ЄСВ медзакладу, що змінив адресу
У 2024 році звітуємо за Податковим розрахунком, який є уніфікованою податковою декларацією, що містить інформацію про утриманий ПДФО і військовий збір, а також нарахований ЄСВ. Показники розподіляйте за місяцями звітного кварталу. Податковий розрахунок подавайте окремо за кожен податковий період/квартал протягом 40 календарних днів після останнього календарного дня звітного кварталу. Окремо за календарний рік звітувати не потрібно (п. 1 розд. ІІ Порядку заповнення, затвердженого Наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4; далі — Наказ № 4). Якщо змінили місцезнаходження, Податковий розрахунок подавайте за основним місцем обліку, тобто до органу контролю за новим місцезнаходженням (п. 1 розд. ІІ Наказу № 4).