Суд — на боці добросовісного декларанта

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Суд не погодився з рішенням Київської обласної митниці стосовно митної вартості товару та коригування її у сторону збільшення резервним методом

Суд не погодився з рішенням Київської обласної митниці стосовно митної вартості товару та коригування її у сторону збільшення резервним методом.

Твердження митного органу грунтувались на неможливості застосування методу визначення митної вартості товару за ціною договору щодо імпортованих товарів у зв’язку з неподанням декларантом таких документів, як:

  • прайс–листи виробника товару;
  • договір з третіми особами, пов’язаний з угодою про поставку товару;
  • рахунки про здійснення платежів від третіх осіб на користь продавця товару.

Суд звернув увагу на те, що митним законодавством передбачено вичерпний перелік документів, які подаються декларантом митному органу для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення.

Водночас прайс–листи продукції складаються виробником товару під час здійснення ним господарської діяльності та не є технічними, товаросупровідними документами або документами, що засвідчують якість товару. Обов’язкової вимоги отримання від суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності — виробника товару вказаної вище документації чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, відомості, наведені в прайс-листах фірми — виробника товару, не мають імперативного характеру. А отже можуть прийматися митними органами лише до уваги як додаткове джерело інформації для прийняття рішення щодо правильності визначення митної вартості.

Під час судового розгляду справи встановлено, що документи, подані декларантом до митного органу для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товарів, містять усю необхідну інформацію про вартість товару та транспортних послуг, а також реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару.

У свою чергу, митниця не надала жодних доказів того, що подані декларантом документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації.

За таких обставин висновок митного органу про неможливість визначення митної вартості товару за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартості операції), суд визнав необгрунтованим.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як показати декретні в Об’єднаній звітності

Декретні нараховуйте за весь період, на який сформовано лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами. У Додатку Д1 до Об’єднаної звітності (Податкового розрахунку) покажіть їх з окремими кодами застрахованих осіб та розподіліть за місяцями, за які їх нарахували. Отже, тримайте правила
9124

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025: оновлена навчальна програма

Все ще шукаєте курси бухгалтерського обліку, та сумніваєтеся у виборі? Годі сумніватися, найкращі курси бухобліку у Вищій школі Головбуха! Спробуйте і станьте бухгалтером, співпрацювати з яким захочуть ТОП-компанії України
13879

Відповідальність за порушення у сфері військового обліку: настанови експертів і судова практика

Роботодавці часто стикаються з перевірками ТЦК. Однак які порушення можуть коштувати підприємству десятки тисяч гривень? Як уникнути штрафів? У статті розбираємо, хто несе відповідальність, коли можливі перевірки без попередження та чи підсумовують штрафи за кожне порушення
6523

Як показати лікарняні в Об’єднаній звітності

Показуйте лікарняні в Додатку Д1 до Об’єднаної звітності з окремим кодами застрахованих осіб. Розподіляйте за місяці, за які їх нарахували. У Додатку 4ДФ суми лікарняних не виокремлюйте. Експерт нагадав основні правила, за якими слід звітувати про суми лікарняних у зарплатній звітності
138

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді