Чинне законодавство не звільняє платника податків від обов’язку відновлення документів та дотримання інших вимог при втраті, пошкодженні або достроковому знищенні документів.
Навіть у випадках дії обставин непереборної сили, які, зокрема, мали місце на території проведення АТО.
На це вкотре звертає увагу ДФС, нагадавши, що відновлення втрачених документів у такому разі здійснюється в загальному порядку — протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
При встановленні фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей (на день встановлення цих фактів) в обсязі, визначеному керівником підприємства, обов’язково проводиться інвентаризація активів та зобов’язань, що перебувають на балансі суб’єкта господарювання.
Підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (чи їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на цих територіях), у зазначених вище випадках теж проводять інвентаризацію. Але тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств. Тобто станом на 01 число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу. Результати інвентаризації відображають у бухобліку відповідного звітного періоду.
Лист ДФС від 07.04.2016 № 7763/6/99-99-19-01-03-15
Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
Відзначаємо неймовірну подію — 27 років журналу «Головбух»!
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!